آیکون‌های پویا یکی از بزرگترین تغییرات اندروید ۱۲ در بخش طراحی بودند که آیکون‌های برنامه‌هایی که توسط گوگل پشتیبانی می‌شدند، اجازه می‌داد تا رنگ خود را با تم گوشی هماهنگ کرده و مطابقت دهند. اما اکنون اندروید ۱۳، این قابلیت را برای برنامه‌های شخص ثالث نیز انجام داده است. بنابراین از این به بعد یکپارچگی بیشتری میان آیکون‌های دستگاه شما وجود خواهد داشت. همچنین همانطور که پیش‌تر گفته شده، باید منتظر باشیم تا توسعه‌دهندگان آیکونی تک‌رنگ از برنامه خود منتشر کرده که بتوانند از این قابلیت بهره‌مند شوند. اکنون واتس اپ یکی از برنامه‌های جدیدی است که این کار را انجام داده و از این به بعد، آیکون‌های پویا را می‌پذیرد.

به نقل از گزارشی که توسط WABetaInfo منتشر شده، این آیکون جدید هنوز در مرحله بتا است. اکنون اگر روی دستگاهی با اندروید ۱۳ واتس اپ بتا را نصب کنید، احتمالا متوجه این تغییر خواهید شد. این تغییر در نسخه بتا برنامه واتس اپ در شماره نسخه 2.22.18.16 اعمال شده است. این به آن معنا بوده که آیکون واتس اپ اکنون در یک طرح تک‌رنگ در دسترس بوده و هر رنگی را که با تم گوشی شما هماهنگ باشد، می‌پذیرد. تصویر زیر نیز مثالی از این قابلیت بوده که رنگ متناسب با تم را به خود گرفته است.


تصویری از آیکون واتس اپ در رنگ صورتی

تاکنون، برنامه‌های شخص ثالث که از آیکون‌های پویا پشتیبانی کرده بسیار کم بودند. از این اندک برنامه‌ها می‌توان به Pocket، Inware، Bitwarden، Sync، Reddit و Vivino اشاره کرد. اکنون واتس اپ با پیوستن به این لیست، تبدیل به پرکاربردترین برنامه شخص ثالث شده که از آیکون پویا پشتیبانی می‌کند. همچنین امیدواریم با همراهی متا و آخرین بروزرسانی واتس اپ، برنامه‌های بزرگ بیشتری از این قابلیت پشتیبانی کرده که بتوان اندروید ۱۳ را تبدیل به سیستم عامل بهتری کرد.