این قابلیت فیس آیدی همراه با ماسک در نسخه 14.5 سیستم عامل iOS معرفی شد که البته تنها با اپل واچ هماهنگ بود و عملا بدون اپل واچ این ویژگی بلااستفاده می‌شد. البته باید اشاره کرد که قابلیت جدید فیس آیدی با ماسک تنها برای سری آیفون 12 و سری آیفون 13 عرضه شده است و از امنیت پایین‌تر و عملکرد ضعیف‌تری نیز برخوردار است.

 حالا براساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده از طرف کاربران، به نظر می‌رسد بروزرسانی iOS 15.4 چندان هم بدون مشکل نبوده است چرا که اخیرا خبرهایی توسط کاربرانی که این بروزرسانی را دریافت کرده‌اند اعلام شده است که طبق آنها، جدیدترین بروزرسانی اپل باعث می‌شود تا عمر باتری آیفون به طرز چشمگیری کاهش یابد. در همین راستا، یکی از گزارش‌های اذعان داشته است که باتری آیفون 13 پرو مکس تنها نصف روز دوام آورده است و یا در گزارش دیگری ذکر شده است 80 درصد حجم باتری آیفون 11 تنها با دو ساعت نمایشگر روشن کاهش داشته است. شایان ذکر است که سایر گزارش‌ها نیز به موارد مشابه اشاره داشته‌اند.

شایان ذکر است که خوشبختانه این مشکل به صورت گسترده و جهانی گزارش نشده است و البته برخی از اختلال‌های موقتی در عملکرد باتری پس از بروزرسانی قابل پیش‌بینی است. در همین راستا، برخی از کاربران ادعا کرده‌اند که شاید منبع این مشکل در باتری آیفون به دلیل به کارگیری بیشتر قابلیت پروموشن با نرخ نوسازی 120 هرتزی توسط اپل باشد. البته در حال حاضر چندان نمی‌توان درباره این ادعا مطمئن بود چرا که قابلیت پروموشن تنها برای سری آیفون 13 فعال است در حالی که سایر مدل‌های نسل قبلی آیفون نیز از این مشکل باتری رنج می‌برند. انتظار می‌رود به زودی مشکل باتری بروزرسانی iOS 15.4 توسط اپل رفع شود.

 در نهایت باید اشاره کرد که در کنار قابلیت فیس آیدی با ماسک iOS 15.4، جدیدترین بروزرسانی اپل شامل 100 ایموجی جدید، ویژگی جدید صوتی افلاین سیری (Siri) برای اعلام زمان و تاریخ، بهبود در ماشین ترجمه سافاری برای زبان‌های ایتالیایی و چینی و نرم‌افزار بهینه شده پادکست است.