باتوجه به گزارشی درون سازمانی شرکت اپل ، که به ادعای آن، آیفون‌های معمولی و پرو در سری آیفون 14 شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند که از جمله مهم‌ترین آنها، می‌شود به نرخ نوسازی نمایشگر و ظرفیت حافظه رم اشاره کرد.

هر چهار گوشی عرضه شده در خانواده آیفون 14، قرار است نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتزی را به همراه داشته باشد. این امر مسلما نسبت به سیاست اپل در نسل پیشین که تنها در مدل‌های پرو از نمایشگر‌هایی با نرخ نوسازی بالا استفاده کرده بود؛ جذاب‌تر و مشتری‌ مدارانه‌تر است.

میزان حافظه رم تمامی مدل‌های سری آیفون 14، معادل ۶ گیگابایت است. این نیز با نسل فعلی یا همان سری آیفون 13 تفاوت دارد که در آن دو گوشی آیفون 13 مینی و آیفون 13 دارای رم ۴ گیگبایتی هستند؛ اما مدل‌های پرو و پرو مکس با ۶ گیگابایت حافظه رم روانه بازار می‌شوند.


 

پیش از این ،ادعا شده بود که مدل‌های آیفون 14 پرو و پرو مکس دارای ۸ گیگابایت حافظه رم هستند؛ اما به نظر می‌رسد که دیگر خبری از رم ۸ گیگبایتی نیست و اپل به دلیل هزینه بالای تامین قطعات، تصمیم به استفاده از رم ۶ گیگابایتی گرفته است.

با وجود این شباهت‌ها که مرز بین گوشی‌های پرو و غیر پرو آیفون را کم‌رنگ‌تر می‌کند؛ باید صبر کرده و ببینیم که اپل چه امکانات خاصی در مدل‌های پرو قرار داده تا مشتریان را به سوی آنها جذب کرده و تفاوت قیمتشان با مدل‌های معمولی را توجیح کند. مسلما، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها مربوط به دوربین این گوشی‌ها خواهد بود.

همچنین  که نسخه پایه مدل‌های پرو، دارای ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بوده و در سوی دیگر، مدل‌های غیر پرو نیز با حداقل حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی عرضه می‌شوند که البته با توجه به معیار‌های امروزی، بسیار کم است. مدل‌های پرو همچنین قرار است دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی را به همراه داشته باشند که تا به امروز شایعات بسیاری درباره‌اش شنیده‌ایم.


 

همانطور که می‌دانید ، باید تا پاییز سال ۲۰۲۲ برای معرفی نسل جدید گوشی‌های آیفون صبر کنیم ؛ بنابراین ، احتمال اینکه بسیاری از این موارد حقیقت نداشته باشند نیز وجود دارد. احتمالا در ماه‌های آتی شاهد انتشار شایعات بیشتری مربوط به سری آیفون 14 نیز خواهیم بود.