نسل جدید هدفون بدون سیم هواوی در مقایسه با نسل قبلی سبک‌تر خواهد بود و با باتری بادوام‌تری عرضه خواهد شد.

هواوی به تازگی از هدفون بی‌سیم Freebuds 5i رونمایی کرد که نسخه جدید هدفون Freebuds 4i محسوب می‌شد که سال گذشته معرفی شد. این هدفون از قابلیت ANC (حذف نویز فعال) بهبودیافته، وزن سبک‌تر و باتری قوی‌تر برخوردار است که آن را به یکی گزینه‌های اقتصادی بازار بدل می‌سازد.

هدفون Freebuds 5i از سه حالت حذف نویز فعال بهره می‌برد که با قرارگیری آن در بالاترین حد خود، قادر خواهد بود تا صدای محیطی را 42 دسی‌بل کاهش دهد. باید اشاره کرد که در برابر حذف نویز 22 دسی‌بلی Freebuds 4i، هدفون جدید هواوی عملکرد بهتری را از خود به نمایش خواهد گذاشت. برای تماس‌های صوتی، میکروفون‌های مجهز به هوش مصنوعی نیز صدای کاربر را به خوبی به طرف مقابل منتقل می‌کنند و هیچ نویزی در حین تماس شنیده نخواهد شد. 

هدفون‌های Freebuds 5i از درایورهای دینامیکی 10 میلی‌متری بهره می‌برند که می‌تواند صدای خروجی را طبق شکل گوش کاربر تطبیق دهند. برای انتقال بهترین کیفیت صدا، هدفون جدید هواوی از کدک صوتی LADC و صدای باکیفیت Hi-Res پشتیبانی می‌کند. به علاوه، هدفون Freebuds 5i از بلوتوث 5.2 همراه با اتصال چند نقطه‌ای استفاده می‌کند که این امکان را به کاربر می‌دهد تا اتصال بین دستگاه‌های مختلف مانند گوشی، تبلت و تلویزیون را به راحتی عوض کند. حالت گیمینگ در هدفون Freebuds 5i نیز وجود دارد که تاخیر صدا را به 96 میلی‌ثانیه می‌رساند.

در مقایسه با هدفون Freebuds 4i، کیس شارژ هدفون جدید هواوی حالتی صیقلی‌تر دارد و طراحی نقطه روی آن دیده می‌شود. وزن کلی کیس شارژ نیز با 18 درصد کاهش به 33 گرم رسیده است و وزن هر کدام از بادزها نیز برابر با 4 گرم است. باتری هدفون Freebuds 5i نیز بهبود خوبی داشته است و عمر خود هدفون‌ها همراه با کیس در حالت ANC غیر فعال به 28 ساعت و با فعالسازی ANC به 18.5 ساعت می‌رسد.

شایان ذکر است که طول عمر هدفون‌ها برای پخش مداوم برابر با 7.5 ساعت است که با فعالسازی ANC با حدود 1.5 ساعت کاهش به 6 ساعت می‌رسد. شارژ صددرصدی هدفون Freebuds 5i نیز حدود یک ساعت طول می‌کشد که البته با 15 دقیقه شارژ قادر خواهد بود تا 4 ساعت به پخش موسیقی بپردازد. برچسب قیمتی این هدفون برابر با 90 دلار است و فروش آن نیز از تاریخ 28 خرداد در چین آغاز خواهد شد.