تا چندی پیش دو گوشی آنر مجیک 4 آلتیمیت و پیکسل 7 پرو در صدر جدول بهترین گوشی‌های وبسایت تخصصی DxOMark در زمینه دوربین قرار داشتند و امتیاز کلی 147 را به خود اختصاص داده بودند. حالا اما براساس جدیدترین گزارش بررسی این وبسایت، پرچمدار جدید هواوی یعنی هواوی میت 50 پرو موفق شده است تا با کنار زدن این دو گوشی هوشمند به جایگاه اول لیست DxOMark دست پیدا کند و لقب بهترین گوشی بازار در زمینه دوربین را از آن خود کند.

طبق لیست وبسایت DxOMark، هواوی میت 50 پرو در آزمون‌های مختلف تخصصی موفق به کسب امتیاز کلی 149 شده است و عملکرد درخشانی را از خود به جای گذاشته است. این نتایج عالی به لطف سیستم دوربین جدید 50 مگاپیکسلی اصلی، سنسور پریسکوپی تله‌فوتو 64 مگاپیکسلی و لنز فوق عریض 13 مگاپیکسلی و قابلیت‌های پرچمداری مانند لرزشگیر اپتیکال پیشرفته، زوم اپتیکال 3.5 برابری و فناوری گشودگی دیافراگم متغیر میسر شده است.

با دقیق‌تر شدن در امتیازهای هواوی میت 50 پرو، می‌توان مشاهده کرد که این گوشی پرچمدار در آزمون عکاسی امتیاز 152، در تصویربرداری بوکه امتیاز 80، در بزرگ‌نمایی امتیاز 148 و در فیلمبرداری امتیاز 141 را به خود اختصاص داده است. به طور کلی، DxOMark ادعا کرده است که هواوی میت 50 پرو در شرایط نوری خوب قادر است تا رنگ‌ها را به بهترین شکل ممکن بازتولید کند و روشنایی بسیار خوبی را ثبت کند. به علاوه، تصویربرداری بوکه نیز در سطح مطلوبی قرار دارد و حتی در صورت بزرگ‌نمایی نیز جزئیات به خوبی ثبت می‌شود.

ویژگی فوکوس خودکار دوربین هواوی میت 50 پرو نیز عملکرد خوبی دارد و فیلمبرداری با این گوشی پرچمدار به لطف ویژگی بهینه شده حذف لرزش‌ها، بسیار لذت‌بخش است. البته دوربین هواوی میت 50 ضعف‌هایی را نیز در خود دارد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به وجود مشکلات جزئی در تراز سفیدی و عملکرد کند فناوری XMAGE AI در برخی از مواقع اشاره کرد.

در نهایت باید اشاره کرد که دوربین قدرتمند هواوی میت 50 پرو شاید بتواند دیگر ایرادات بزرگ این گوشی مانند عدم پشتیبانی از شبکه 5G و سرویس‌های گوگل پلی را جبران کند و آن‌ها را بپوشاند. هرچند که قیمت 1200 دلاری آن برای بازارهای جهانی چندان نیز معقول نیست و دو گوشی آنر مجیک 4 آلتیمیت و پیکسل 7 پرو با قیمت بسیار کمتر در بازار موجود هستند.