هواوی امروز در سکوت کامل خبری از ساعت هوشمند جدیدی متعلق به سری GT 3 موسوم به هواوی واچ GT 3 SE رونمایی کرده است که برخلاف ساعت هواوی واچ GT Cyber قرار است روانه بازارهای جهانی شود و در حال حاضر در فروشگاه‌های آنلاین برخی از کشورها مانند لهستان و ویتنام لیست شده است.

طبق اعلام رسمی، هواوی واچ GT 3 SE از نمایشگر امولد 1.43 اینچی با تراکم پیکسلی 466 در 466 و کیس 46 میلی‌متری برخوردار است. به علاوه، هواوی ادعا کرده است که وزن  این ساعت هوشمند بدون احتساب بند سیلیکونی فایبر آن برابر با 35.6 گرم است.  بند ساعت هواوی واچ GT 3 SE نیز در رنگ‌های مشکی و سبز موجود خواهد بود. هواوی واچ GT 3 SE از لحاظ چینش فیزیکی مشابه ساعت هواوی واچ GT 3 است و در سمت راست بدنه خود میزبان کلید فیزیکی و دیجیتالی است.

به مانند دیگر ساعت‌های هواوی، واچ GT 3 SE با قابلیت ورزشی TruSport عرضه می‌شود که قادر است توصیه‌های شخصی و تخصصی برای انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی ارائه دهد. به طور کلی، هواوی واچ GT 3 SE از صد ورزش مختلف پیشتیبانی می‌کند و به قابلیت‌های سلامتی معمول شامل  کنترل میزان اکسیژن خون و پایشگر ضربان قلب نیز مجهز است. به علاوه، قابلیت  TruSleep 3.0 نیز میزان کیفیت و الگوی خواب کاربر را کنترل می‌کند.

برای یادآوری فعالیت‌های مختلف، ساعت هواوی واچ GT 3 SE به ویژگی یادآور گسترده‌ای مجهز است که قادر است زمان مصرف قرص، نوشیدن  آب، خواب و دیگر فعالیت‌ها را به کاربر گوشزد کند. همچنین هواوی ادعا کرده  است که باتری هواوی واچ GT 3 SE با استفاده معمولی  می‌تواند کاربر را تا دو هفته همراهی کند در حالی که با استفاده سنگین این  رقم به یک هفته کاهش پیدا می‌کند. ساعت جدید هواوی در عمق 50 متری آب (فشار  5 اتمسفری) نیز ضدآب است. در نهایت باید اشاره کرد که هواوی واچ GT 3 SE با قیمت 180 یورویی روانه بازار خواهد شد.