اکنون بالاخره زمان آن فرا رسیده است که «واقعی شویم» و یک بار دیگر یک نمایشگاه تجاری را در اندازه کامل در محوطه Messe Berlin و در شهری که نه تنها پایتخت بزرگترین بازار مصرف اروپا است، بلکه به عنوان یک مرکز رسانه‌ای اروپایی تکامل یافته است، سازماندهی کنیم. بسیاری از برندهای پیشرو در این صنعت، قبلا مشارکت خود را اعلام و اظهار تعهد به این موضوع کرده‌اند. ما از هم اکنون تقاضاهای زیادی را برای بخش Fitness & Digital Health و بخش لوازم خانگی ثبت کرده‌ایم.

این در حالی است که نمایشگاه IFA در سال ۲۰۲۱ به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا لغو شده بود. آقای Martin Ecknig مدیر عامل Messe Berlin (جایی که نمایشگاه IFA در آن برگزار می‌شود)، می‌گوید: «صنعت تمایل زیادی برای بازگشت به رویداد حضوری دارد و ما متعهد هستیم که در سپتامبر امسال در برلین به شیوه‌ای ایمن و موفق، این امر را به واقعیت تبدیل کنیم».

محوطه Messe Berlin اکنون برای اولین نمایشگاه تجاری به همراه محدودیت‌هایی مربوط به کووید ۱۹ باز می‌شود. از یکم آوریل ۲۰۲۲، بازدید کنندگان می‌توانند بدون ارائه نتیجه آزمایش یا مدرک واکسیناسیون، در رویدادهای مهم در برلین شرکت کنند. برای نمایشگاه Fruit Logistica در برلین که قرار است بعد از IFA از ۵ تا ۷ آوریل برگزار شود، بازدید کنندگان از ۱۱۵ کشور مختلف برای این رویداد بلیط تهیه کرده‌اند که به نوعی برای یک نمایشگاه حضوری از اولین روز همه‌گیری کرونا تاکنون، رکورد محسوب می‌شود.

با چنین اخباری از برلین، مطمئمنا احساس می‌شود که جهان در حال بازگشت به روزهای قبل بیماری کرونا است. امسال ما همچنین نمایشگاه CES حضوری را داشتیم، اگرچه بسیاری از برندها به دلیل شیوع سویه امیکرون این رویداد را کنار گذاشتند، اما به هر شکل این نمایشگاه با محدودیت‌هایی از جمله ماسک و مدرک واکسن برگزار شد؛ بنابراین هرچند کند، اما می‌توان نوید این را داد که جهان به مرور در حال بازگشت به دوران قبل از کرونا است.

به نظر شما در نمایشگاه IFA در سپتامبر ۲۰۲۲ می‌توانیم شاهد چه محصولاتی از چه برندهایی باشیم؟