طبق این گزارش، اندروید در سال 2018 حدود 77 درصد از سهم بازار را در اختیار خود داشته است و حالا امسال سهم سیستم عامل محبوب گوگل در بین‌ تمام گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار به حدود 69 درصد رسیده است. در این راستا، به نظر می‌رسد سهم اندورید در طی چهار سال 8 درصد افت داشته است.

 از آن سو، سهم سیستم عامل iOS از 19 درصد در سال 2018 با رشدی 6 درصدی مواجه شده است و به حدود 25 درصد رسیده است. از دلایل موفقیت اپل در افزایش سهم خود می‌توان به گسترش عرضه و فروش گوشی‌ها و تبلت‌های غول فناوری آمریکایی مانند سری آیفون و سری آیپد اشاره کرد. به علاوه، در طی چند سال اخیر اپل استراتژی عرضه چهار گوشی پرچمدار آیفون به جای دو آیفون را اجرا کرده است که عکس‌العمل خوبی از سمت کاربران دریافت کرده است. همچنین عرضه سری مقرون به صرفه آیفون SE با قیمت مناسب نیز کمک بزرگی به رشد iOS کرده است.

شایان ذکر است که البته اپل هنوز راه زیادی برای شکست دادن اندروید در بازار گوشی‌های هوشمند دارد چرا که اکثریت کاربران ذات اوپن سورس (متن باز) این سیستم عامل را می‌پسندند. به علاوه، سیستم عامل اندروید با رابط کاربری گوشی‌های مختلفی عرضه می‌شود که هر کدام قابلیت‌های متنوعی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. همچنین بازه قیمتی گوشی‌های اندرویدی نیز بین 100 تا بالای 1000 دلار برآورد می‌شود که دست کاربران برای انتخاب گوشی متناسب با بودجه خود را باز می‌گذارد.