جدیدترین پرچمدار پرمیوم سامسونگ در دو نسخه تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک و اگزینوس 2200 عرضه خواهد شد که نسخه اسنپدراگون آن از تراشه A15 بایونیک ضعیف‌تر است. سامسونگ اخیرا از جدیدترین سری پرچمدار خود یعنی سری گلکسی اس 22 رونمایی کرد که ستاره آن به طور قطع گلکسی اس 22 الترا است که یکی از قوی‌ترین گوشی‌های هوشمند حال حاضر بازار محسوب می‌شود. به علاوه، به مانند گذشته سامسونگ قرار است تا جدیدترین پرچمدار پرمیوم خود را در دو مدل تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک و اگزینوس 2200 روانه بازار کند. حالا گزارشی منتشر شده است که براساس آن، نسخه اسنپدراگون گلکسی اس 22 الترا از آیفون 13 پرو مکس مجهز به تراشه A15 بایونیک ضعیف‌تر است و عملکردی پایین‌تر از پرچمدار اپل را در بنچمارک گیک‌بنچ به ثبت رسانده است.

این مقایسه که توسط PCMag براساس بنچمارک گیک‌بنچ 5 انجام و گزارش شده است، نشان می‌دهد گلکسی اس 22 الترا با تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک در تست چند هسته‌ای امتیاز 3433 را کسب کرده است در حالی که آیفون 13 پرو مکس موفق به کسب امتیاز 4647 شده است که خبر از عملکرد عالی تراشه A15 بایونیک می‌دهد. این اختلاف در تست تک هسته‌ای هم تکرار  شده است و گلکسی اس 22 الترا امتیاز 1232 و آیفون 13 پرو مکس امتیاز 1735 را ثبت کرده است.

 البته باید اشاره کرد این نتایج چندان هم دور از انتظار نبوده است چرا که قبلا نیز مشخص شده بود که تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پیشرفت چشمگیری در مقایسه با نسل قبلی خود نداشته است و امتیازهای مشابه را در زمان عرضه و رونمایی کسب نموده است. از آن سو، تراشه A15 بایونیک در مقایسه با تراشه A14 بایونیک بهبود زیادی را شاهد بوده است.

در مقایسه با تراشه اسنپدراگون 888، تراشه پرچمدار فعلی کوالکام تا حدود 13 درصد در تست‌ تک هسته‌ای و تا 9 درصد در تست چند هسته‌ای گیک‌بنچ پیشرفت داشته است. در زمینه پردازنده گرافیکی، تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک 20 درصد قوی‌تر از تراشه اسنپدراگون 888 است.

شایان ذکر است که نتایج بنچمارک‌های پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی چندان قابل اعتنا نیست و عملکرد واقعی تراشه گوشی هوشمند در کاربری روزانه و شرایط سنجیده می‌شود. این تتایج بیشتر برای تخمین توان و قدرت تراشه در کاربری‌های سنگین مانند گیمینگ و تدوین ویدئو به کار می‌رود.

در نهایت باید اشاره کرد که پردازنده هوش مصنوعی یکی از بخش‌های مهم هر تراشه است که برای عملیات‌هایی مانند پردازش تصاویر و صدا کاربرد دارد. در این راستا، پردازنده هوش مصنوعی تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک گلکسی اس 22 الترا که هگزاگون (Hexagon) نام دارد موفق به کسب امتیاز 448 شده است. آیفون 13 پرو مکس نیز با اخلاف فاحشی امتیاز 948 را از آن خود کرده است که در مقایسه با تراشه کوالکام عملکرد بهتری داشته است.