شیائومی قصد دارد حداقل سه گوشی هوشمند با تراشه نسل بعدی کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس و نمایشگر 2K را روانه بازار کند. به دلیل آن که تراشه موردانتظار کوالکام یک سخت‌افزار بالارده محسوب می‌شود، انتظار می‌رود گوشی عرضه شده با آن نیز پرچمدار باشد ولی این افشاگر اعلام کرده است که این سه گوشی احتمالا در رده بالارده پرچمدار و میان‌رده قدرتمند قرار خواهد گرفت.


 

به نظر می‌رسد یکی از دستگاهای مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس متعلق به برند ردمی باشد چرا که گوشی‌های تحت برند ردمی با تمرکز ویژه بر عملکرد قدرتمند و تراشه‌های بالارده و در عین حال قیمت پایین روانه بازار می‌شوند. از آن سو، سری گوشی‌های شیائومی میکس نیز احتمال دارد با این تراشه عرضه شود.

شایان ذکر است که تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس به احتمال خیلی زیاد بر پایه فرآیند 4 نانومتری TSMC ساخته خواهد شد و از یک هسته قدرتمند کورتکس X2، سه هسته میانی کورتکس A710 و چهار هسته کم مصرف کورتکس A510 بهره خواهد برد. در همین راستا، بسیاری از کاربران امید دارند تا تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس مشکلات و ایرادات تراشه حال حاضر کوالکام که بر پایه فرآیند سامسونگ ساخته شده است را رفع نماید و نسخه بهینه شده آن باشد.

در نهایت باید اشاره کرد برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند شیائومی 12 الترا که پرچمدار پرمیوم شیائومی محسوب می‌شود نیز با تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس عرضه خواهد شد. به علاوه، تراشه اسنپدراگون هشت نسل یک پلاس نیز در سه‌ماهه دوم سال میلادی جاری عرضه خواهد شد و به نظر می‌رسد این سه گوشی شیائومی نیز در بازه زمانی مشابه با این تراشه معرفی شوند.