با وجودی که شرکت وان پلاس مدتی قبل اعلام کرده بود که قصد استفاده از رابط کاربری ColorOS اوپو در تمام گوشی‌های خود را دارد و نسخه چینی وان پلاس 10 پرو نیز همین رابط کاربری را به همراه داشت؛ به نظر می‌رسد که اوضاع برای نسخه جهانی این گوشی فرق می‌کند. با نزدیک‌تر شدن به ماه مارس، به نظر می‌رسد که در هفته‌های آتی، باید منتظر عرضه نسخه جهانی گوشی وان پلاس 10 پرو باشیم. نسخه جهانی این گوشی بر خلاف نسخه چینی که دارای رابط کاربری ColorOS اوپو است؛ همچنان از OxygenOS استفاده می‌کند.

 دو شرکت وان پلاس و اوپو در ماه سپتامبر اعلام کرده بودند که که نسخه جهانی سری وان پلاس 10، دارای رابط کاربری ColorOS بوده که جهت هماهنگی بیشتر با سایر محصولات وان پلاس، پوسته‌ای با ظاهر OxygenOS را دارد. اما حالا به گفته یکی از افشاگران مورد اعتماد، خبری از این امر نیست و نسخه جهانی جهانی وان پلاس 10 پرو به همراه OxygenOS روانه بازار می‌شود.

البته، هنوز مشخص نیست که آیا رابط کاربری به کار رفته در این گوشی، همان OxygenOS سابق بوده و یا همانند گوشی وان پلاس نورد 2، دارای یک رابط کاربری با ظاهر OxygenOS ولی کد اصلی ColorOS است. به نظر می‌رسد که انتشار رابط کاربری مشترک این دو شرکت، به تعویق افتاده و هنوز مشخص نیست که در چه تاریخی شاهد به کار رفتن آن در محصولات وان پلاس خواهیم بود.

 این خبر برای طرفداران قدیمی OxgenOS که احتمالا مایل به از بین رفتن این رابط کاربری نیستند؛ خوشحال کننده خواهد بود