شرکت وان پلاس اعلام کرده که پشتیبانی نرم افزاری از گوشی‌های وان پلاس 6 و  وان پلاس 6T را پایان بخشیده و این دو پرچمدار سابق ، دیگر آپدیت جدیدی را  دریافت  نخواهند کرد . وان پلاس این خبر را در فروم خود قرار داده . پس از انتشار سه آپدیت اصلی اندروید ، بیش از سه  سال پشتیبانی نرم افزاری ، حدود ۶۰ بتای بسته و ۳۰ بتای عمومی ، زمان آن فرا  رسیده که با گوشی‌های وان پلاس 6 و وان پلاس 6T خداحافظی کرده و پایان پشتیبانی رسمی نرم افزاری از آنها را اعلام کنیم.


 

آخرین آپدیت منتشر شده برای این دو گوشی ، نسخه Oxygen OS 11.1.2.2 بوده که در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱، در دسترس کاربران قرار گرفت . متاسفانه  هیچ‌یک از این گوشی‌ها آپدیت اندروید 12 را دریافت نخواهند کرد .

با وجودی که این خبر مسلما برای کاربران این دو گوشی ناامید کننده است ؛ پایان پشتیبانی از وان پلاس 6 و 6T چندان دور از انتظار نبود . این شرکت به مدت سه سال ، آپدیت‌های امنیتی را  برای این گوشی‌ها منتشر کرد . گوشی وان پلاس 6، در اواسط سال ۲۰۱۸ و به  همراه سیستم عامل اندروید 8.1 «اوریو» روانه بازار شد. در سوی دیگر ، گوشی  وان پلاس 6T نیز که مدل بهبود یافته در این سری به حساب می‌آید ؛ چندی پیش تولد ۳ سالگی خود را جشن گرفت .

اگر  دارای پرچمداران جدید وان پلاس هستید ؛ جای نگرانی وجود ندارد و این شرکت  در ماه جولای سال ۲۰۲۱ قول انتشار سه آپدیت اصلی اندروید و چهار سال  آپدیت‌های امنیتی را برای گوشی‌های سری وان پلاس 8 و محصولات جدیدتر خود را  داد . متاسفانه این برنامه جدید، شامل دو گوشی وان پلاس 7 و 7T نشده و احتمالا در آینده نزدیک ، شاهد اعلام پایان پشتیبانی نرم افزاری از این محصولات نیز خواهیم بود.

اگر کاربر یکی از گوشی‌های وان پلاس هستید و هنوز جدیدترین آپدیت‌های منتشر شده را دریافت نکرده‌اید؛ می‌توانید با مراجعه به منوی Settings، بخش System و سپس System updates، آنها را دریافت کنید.