خبرگزاری رویترز به تازگی گزارشی را منتشر کرده به ادعای آن، اپل در حال تست سرویس جدیدی برای استفاده از گوشی‌های آیفون به عنوان دستگاه‌های کارت‌خوان یا همان POS است.

به ادعای گزارش جدیدی که توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است؛ شرکت اپل در حال کار روی سرویس جدیدی بوده که به کسب‌ و کار‌ها اجازه می‌دهد تا بدون نیز به هیچ سخت افزار اضافی، از گوشی‌های آیفون به عنوان دستگاه‌ کارت‌خوان یا همان POS استفاده کنند.


 

انتظار می‌رود که این قابلیت، توسط یک آپدیت نرم افزاری در ماه‌های آتی به گوشی‌های آیفون اضافه شود تا کاربرانی که از کارت‌های بانکی یا اعتباری مبنی بر NFC استفاده می‌کنند؛ امکان پرداخت توسط این روش را نیز داشته باشند. استفاده از این سرویس، با اطلاعات کارت‌های ذخیره شده روی سرویس اپل پی و با لمس یک آیفون یا اپل واچ به درگاه پرداخت نیز ممکن خواهد بود.

البته، هنوز مشخص نیست که آیا این سرویس بخشی از اپل پی بوده یا کوپرتینویی‌ها قصد همکاری با یکی از پلتفرم‌های پرداخت فعلی را دارند. در حال حاضر، استفاده از گوشی‌های آیفون به عنوان دستگاه کارت‌خوان تنها به همراه ابزار‌هایی سوم شخص مانند Block Inc’s Square Reader ممکن است که مستقیما به گوشی وصل شده و آن را به یک درگاه پرداخت تبدیل می‌کنند.

قابلیت استفاده از گوشی به عنوان دستگاه‌ کارت‌خوان، در حال حاضر بر روی گوشی‌های اندرویدی با بسیاری از پلتفرم‌های سوم شخص پرداخت ممکن است و پشتیبانی از سرویس‌هایی چون اپل پی، گوگل پی، سامسونگ پی، کارت‌های بانکی و پوشیدنی‌های مبنی بر NFC نیز روی آنها دیده می‌شود! البته مسلما برای استفاده از این سرویس، گوشی ذکر شده باید دارای قابلیت NFC باشد.

درباره این قابلیت و امکان استفاده از آیفون به عنوان دستگاه کارت‌خوان یا همان POS در آینده نزدیک چه می‌اندیشید؟ البته با توجه به عدم وجود کارت‌های بانکی NFC در کشور ما، در نهایت استفاده‌ای از این تکنولوژی در بازار ایران وجود نخواهد داشت.