به تازگی شاهد لو رفتن عکس‌هایی رسمی مربوط به سایت سامسونگ ایتالیا هستیم که برخی از مشخصات گوشی‌های سری گلکسی اس 22 را نشان داده و امکان مقایسه آنها با یکدیگر را فراهم می‌کند.با توجه به مطالب بسیاری که تا به حال درباره گوشی‌های سری گلکسی اس 22 منتشر شده‌اند؛ دیگر می‌توان گفت که با این گوشی‌ها آشنایی کامل داریم. حالا نیز یکی از افشاگران معروف یعنی «اون بلس»، عکس‌هایی رسمی را که مربوط به سایت سامسونگ کشور ایتالیا هستند؛ منتشر کرده است.

 

این عکس‌ها، مهر تاییدی بر مشخصات لو رفته از این گوشی‌ها محسوب می‌شوند. بگذارید در ابتدا به سراغ ابعاد و اندازه این گوشی‌ها برویم؛ گلکسی اس 22 با نمایشگر ۶.۱ اینچی خود، کوچک‌ترین عضو این خانواده محسوب شده و با طول ۱۴۶ میلی متری، کمی از گلکسی اس 21 کوتاه‌تر است.

گلکسی اس 22 پلاس دارای نمایشگر ۶.۶ اینچی و ابعاد آن تفاوت چندانی با نسل پیشین ندارد؛ در نهایت، گلکسی اس 22 الترا نمایشگری ۶.۸ اینچی داشته و کمی کوتاه‌تر و عریض‌تر از گلکسی اس 21 الترا است که با توجه به حضور قلم اس پن در این محصول، چندان امر عجیبی به حساب نمی‌آید.

 همه گوشی‌های این سری دارای نمایشگر‌های داینمیک امولد 2X با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و پشتیبانی از HDR10+ هستند. حداکثر روشنایی نمایشگر گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس معادل ۱۳۰۰ نیت بوده و در سوی دیگر، گلکسی اس 22 الترا دارای نمایشگری با حداکثر روشنایی تحسین برانگیز ۱۷۵۰ نیت خواهد بود.


همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ این عکس‌ها مربوط به سایت رسمی سامسونگ کشور ایتالیا هستند و سامسونگ در این منطقه گوشی‌های سری گلکسی اس 22 را به همراه چیپست اختصاصی اگزینوس 2200 خود ارائه می‌دهد. اگزینوس 2200، چیپستی با لیتوگرافی ۴ نانومتری بوده و یک پردازنده گرافیکی ساخته شده توسط AMD را به همراه دارد.

بگذارید به سراغ دوربین‌ها برویم؛ گلکسی اس 22 الترا با دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، دوربین التراواید ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی و دوربین پریسکوپی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۱۰۰ برابری و لنز فوق شفاف خود، دارای پیشرفته‌ترین سیستم دوربین در این سری است. رزولوشن دوربین سلفی این گوشی نیز معادل ۴۰ مگاپیکسل خواهد بود.

در سوی دیگر، سخت افزار دوربین دو گوشی گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس کاملا مشابه است. هر دوی این گوشی‌ها از دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، دوربین التراواید ۱۲ مگاپیکسلی و دوربین تله‌‌فوتو ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۳۰ برابری استفاده می‌کنند. دوربین سلفی در این گوشی‌ها برای چهارمین سال متوالی، رزولوشن ناامید کننده ۱۰ مگاپیکسل را دارد.

هر سه گوشی این سری توانایی ضبط ویدیو 8K با قابلیت Super HDR را دارند و گفته می‌شود که پایدارسازی در این سری، بهبودی اساسی یافته و بهتر از همیشه است.

گلکسی اس 22 پلاس و اس 22 الترا، از شارژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی کرده و تنها در ۶۰ دقیقه به طور کامل شارژ می‌شوند؛ نسخه معمولی در این سری یا همان گلکسی اس 22 اما، تنها از شارژ سریع ۲۵ واتی پشتیبانی کرده و شارژ کامل آن، ۷۰ دقیقه زمان خواهد برد.

 سامسونگ همانند سال گذشته، شارژرها را به صورت جدا به فروش رسانده و در بسته بندی این گوشی‌ها، تنها شاهد یک کابل دو سر USB-C و سوزن مخصوص درگاه سیم کارت هستیم. تنها تفاوت اصلی در بخش اقلام عرضه شده به همراه گوشی، این است که گلکسی اس 22 الترا بر خلاف نسل پیشین یا همان اس 21 الترا، قلم اس پن را به همراه دارد.

نسل پیشین یا همان گلکسی اس 21 الترا از قلم اس پن پشتیبانی می‌کرد؛ اما جایگاهی اختصاصی برای آن نداشت. گلکسی اس 22 الترا اما، قرار است جانشین سری گلکسی نوت باشد و جایگاه اختصاصی قلم اس پن نیز در آن به چشم می‌خورد.

جدیدترین رویداد گلکسی آنپکد سامسونگ که قرار است شاهد معرفی گوشی‌های سری گلکسی اس 22 و همچنین تبلت‌های سری گلکسی تب اس 8 در آن باشیم، در روز ۹ فوریه (چهارشنبه، ۲۰ بهمن) برگزار خواهد شد.