همانطور که قبلا نیز شایعه شده بود، انتظار می‌رود پرچمدار  پرمیوم سامسونگ موسوم به گلکسی اس 23 الترا از دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی  بهره خواهد برد. در حال حاضر البته شیائومی 12T پرو  علی‌رغم قیمت ارزان‌تر به دوربین 200 مگاپیکسلی مجهز است ولی به نظر  می‌رسد دوربین اصلی پرچمدا سامسونگ با سنسور گوشی شیائومی متفاوت باشد. در  واقع، دوربین به کار رفته در گلکسی اس 23 الترا بهترین سنسور 200 مگاپیکسلی  صنعت موبایل خواهد بود که عملکردی خارق‌العاده خواهد داشت.

این اطلاعات از طرف افشاگر برجسته Ice Universe منتشر شده است که سابقه بسیار خوبی در به اشتراک‌گذاری گزارش‌های دقیق  مرتبط به صنعت موبایل دارد. این افشاگر همچین ادعا کرده است دوربین اصلی  گلکسی اس 23 الترا توانایی پردازش‌های بی‌سابقه‌ای را خواهد داشت که قادر  است عملکرد و کیفیت تصویربردای در شب را بهبود ببخشد. به علاوه، فیلمبرداری  در شب و شرایط نوری کم نیز پیشرفت چشمگیری خواهد داشت که در نوع خود فراتر  از سنسورهای 200 مگاپیکسلی موجود در بازار است.

شایان ذکر  است که اگر این گزارش درست باشد، دوربین اصلی گلکسی اس 23 الترا را  می‌توان برجسته‌ترین قابلیت سری پرچمدار گلکسی اس در طی پنج سال اخیر  دانست. با وجود این دوربین، گلکسی اس 23 الترا قطعا یکی از گوشی‌های برتر  سال 2023 خواهد بود. از نقطه نظر طراحی، گلکسی اس 23 الترا مشابه نسل قبلی  خود یعنی گلکسی اس 22 الترا خواهد بود. از مشخصات فنی این گوشی نیز می‌توان  به باتری 5000 میلی‌امپر ساعتی و تراشه اسنپدراگون 8 نسل دو اشاره کرد.