ساعت‌های هوشمند نسل بعدی سامسونگ با قابلیت‌های جدیدی همراه خواهد بود.همانطور که می‌دانیم، جدیدترین نسل ساعت‌های هوشمند سامسونگ شامل دو مدل گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو احتمالا همراه با گوشی‌های تاشو سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 در ماه اوت سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد. به علاوه، شایعه شده است که امسال خبری از عرضه مدل کلاسیک نخواهد بود و نسخه پرو جایگزین آن خواهد شد.

جدیدترین نسل ساعت‌های هوشمند سامسونگ شامل دو مدل گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو احتمالا همراه با گوشی‌های تاشو سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 در ماه اوت سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد. به علاوه، شایعه شده است که امسال خبری از عرضه مدل کلاسیک نخواهد بود و نسخه پرو جایگزین آن خواهد شد. حالا امروز براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، تصویری از نسخه بتا برنامه Samsung Health در دسترس کاربران قرار گرفته است که اشاره به یکی از قابلیت‌های موردانتظار سری گلکسی واچ 5 دارد.

طبق این تصویر که توسط یکی از کاربران رددیت به اشتراک گذاشته شده است، برنامه Samsung Health پس از بروزرسانی بتا گزینه‌ای را در خود جای داده است که مربوط به دمای بدن در حین خواب است. همانطور که از نام این قابلیت پیداست، برنامه سلامتی سامسونگ قادر خواهد بود تا دمای بدن کاربر در حین چرخه خواب را کنترل نماید و به اطلاع برساند. شایان ذکر است که وجود این قابلیت برای کاربران یک غافلگیری بزرگ محسوب می‌شود چرا که قبلا گزارش شده بود سامسونگ هنوز موفق به توسعه الگوریتمی قابل اعتماد و مناسب برای کنترل دمای بدن نشده است و در نتیجه، این ویژگی در سری گلکسی واچ 4 حضور نخواهد داشت.

همچنین نسخه بتا برنامه Samsung Health به طور جداگانه تایید کرد که سری گلکسی واچ 5 شامل دو مدل نسخه استاندارد گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو خواهد بود و مدل کلاسیک در این نسل عرضه نخواهد شد. این خبر البته قبلا توسط نشریه 9to5Google در دسترس کاربران قرار گرفته بود و این نشریه نیز تصویری را به نمایش گذاشت که خبر از عرضه نشدن مدل کلاسیک گلکسی واچ 5 توسط سامسونگ داده بود.

این برای اولین بار نیست که سامسونگ از برنامه Samsung Health برای فاش کردن برخی از مشخصات فنی و جزئیات نرم‌افزاری محصولات پیش رو خود استفاده می‌کند. در این راستا، سال گذشته، غول فناوری کره جنوبی اشاراتی جزئی به عرضه سری گلکسی واچ 4 در برنامه Samsung Health در فاصله یک ماه مانده به رونمایی رسمی کرده بود. در نهایت از دیگر مشخصات فنی گلکسی واچ 5 پرو می‌توان به بدنه تیتانیومی، شیشه سفایر و بهره‌گیری از باتری حجیم 572 میلی‌امپر ساعتی اشاره کرد. گلکسی واچ 5 نیز در دو اندازه 40 و 42 میلی‌متری عرضه خواهد شد در حالی که مدل پرو آن تنها در یک اندازه روانه بازار خواهد شد.