همانطور که می‌دانیم، انتظار می‌رود نسل بعدی گوشی تاشو سامسونگ موسوم به گلکسی زد فولد 4 با دوربین‌های بهتر و پیشرفته‌تر همراه شود چرا که انتقادات نسبت به دوربین‌های گلکسی زد 3 علی‌رغم عملکرد خوب آن در سایر زمینه‌ها بالا بود. در همین راستا، یکی از افشاگران شناخته شده به نام Dohyun Kim باور دارد که گلکسی زد فولد 4 احتمالا با دوربین 108 مگاپیکسلی عرضه خواهد شد. در نتیجه، برخی از کاربران اذعان داشتند که ممکن است دوربین گوشی تاشو سامسونگ همان سنسور به کار رفته در گلکسی اس 22 الترا یعنی سنسور 1/2.55 ایزوسل HM3 باشد.

همچنین یکی دیگر از افشاگران نیز اعلام کرد که گلکسی زد فولد 4 از دوربین‌های گلکسی اس 22 الترا به جز سنسور پریسکوپی 10 مگاپیکسلی بهره خواهد برد. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت که گلکسی زد فولد 4 نیز به لنز فوق عریض 12 مگاپیکسلی و سنسور تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی با زوم 3 برابری مجهز شود. به علاوه، برخی از شایعات پیشین نیز خبر از ارتقای دوربین سلفی گلکسی زد فولد 4 به دوربین 10 مگاپیکسلی در مقایسه با دوربین 4 مگاپیکسلی نسل قبلی داده‌اند.

در نهایت باید اشاره کرد که گلکسی زد فولد 4 به احتمال زیاد از تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک پلاس بهره خواهد برد و همچنین از بدنه نازک‌تر و وزن سبک‌تری در مقایسه با گلکسی زد فولد 3 برخوردار خواهد بود.