همانطور که می‌دانیم، پوکو قرار است به زودی از جدیدترین گوشی خود یعنی پوکو ایکس 4 رونمایی کند. در همین راستا، این گوشی هوشمند برای چند وقت اخیر موضوع مورد بحث بسیاری از اخبار بوده است و در بسیاری از گواهی‌ها و وبسایت‌های مختلف بنچمارک هم دیده شده است. حالا امروز براساس جدیدترین اخبار منتشر شده، پوکو ایکس 4 امروز بار دیگر با شناسه مدل متفاوت در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شد که به نظر مربوط به نسخه جهانی آن خواهد بود.


پوکو X3

اوایل ماه جاری بود که نسخه بازار هند پوکو ایکس 4 در بنچمارک گیک‌بنچ با شناسه مدل 2201116PI قرار گرفت و حالا نسخه جهانی آن با شناسه مدل متفاوت 2201116PG در این بنچمارک دیده شد که خبر از عرضه آن برای بازارهای جهانی می‌دهد. همچنین براساس لیست گیک‌بنچ، پوکو ایکس 4 مجهز به تراشه میان‌رده اسنپدراگون 695 خواهد بود که با حافظه رم 6 گیگابایتی نیز همراه می‌شود. البته شایان ذکر است احتمالا نسخه‌های مختلفی با حافظه رم متفاوت نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. در بخش نرم‌افزار نیز پوکو ایکس 4 با اندروید 11 عرضه خواهد شد که ای کاش اندروید 12 را از همین ابتدا روی این گوشی می‌دیدیم.

نکته قابل توجه لیست گیک‌بنج پوکو ایکس 4 تشابه زیاد شناسه مدل آن با شناسه مدل نسخه جهانی ردمی نوت 11 پرو 5G است. به علاوه، نام مادربرد هر دو گوشی هوشمندVeux  است که در واقع کد ردمی نوت 11 پرو 5G است. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت که پوکو ایکس 4 نسخه ری‌برند شده‌ای از ردمی نوت 11 پرو 5G باشد. البته باید اشاره کرد که ممکن است طراحی نهایی پوکو ایکس 4 متفاوت با ردمی نوت 11 پرو 5G باشد و حتی ممکن است از مشخصات فنی متفاوتی نیز بهره ببرد.


ردمی نوت 11 پرو 5G

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز هیچ زمان دقیقی از طرف پوکو برای رونمایی از نسخه جهانی و هندی پوکو ایکس 4 نیز اعلام نشده است. در حال حاضر، آخرین گوشی عرضه شده توسط برند زیر مجموعه شیائومی پوکو M4 پرو است که فردا پس از سه ماه برای بازار هند عرضه خواهد شد.