1. دستبند‌های هوشمند شیائومی اسمارت بند، همواره گزینه‌های  مقرون به صرفه و بسیار خوبی برای ردگیری فعالیت‌های ورزشی و همچنین دریافت  اعلان‌ها بوده‌اند. شیائومی در رویداد امروز خود که در آن شاهد معرفی گوشی  پرچمدار شیائومی ۱۳ الترا بودیم؛ از دستبند هوشمند اسمارت بند ۸ نیز  رونمایی کرد.


 

طراحی شیائومی اسمارت بند ۸، شباهت زیادی به نسل پیشین  داشته و در این محصول شاهد استفاده از همان نمایشگر ۱.۶۲ اینچی کپسولی-شکل  سابق هستیم که از نوع امولد بوده و قابلیت Always-On را نیز به همراه دارد. ظرفیت باتری و سنسور‌های این دستبند هوشمند نیز مشابه نسل پیشین بوده و تغییری نکرده‌اند.

مهم‌ترین  تغییر دیده شده در اسمارت بند ۸، طراحی جدید بند‌ها در این دستبند‌ هوشمند  است. نسل‌های پیشین اسمارت بند یا همان می بند، به همراه بند‌هایی یک تکه  روانه بازار می‌شدند؛ اما شیائومی در این نسل طراحی آنها را تغییر داده و  حالا شاهد عرضه این محصول با پشتیبانی از بند‌های دو تکه هستیم. نحوه اتصال  بند‌ها در اسمارت بند ۸، شباهت زیادی به اپل واچ پیدا کرده است.


 

این تغییر در طراحی و همچنین وزن پایین این دستگاه، موجب  آن شده که شاهد عرضه بند‌های جذابی برای شیائومی اسمارت بند ۸ باشیم. برای  مثال، یکی از این بند‌ها به کاربران اجازه داده تا از اسمارت بند ۸ به  عنوان یک گردن‌بند استفاده کنند و در سوی دیگر، امکان خرید یک کاور مخصوص و  اتصال این دستبند هوشمند به کفش‌های ورزشی نیز وجود دارد. متاسفانه به  دلیل طراحی متفاوت این نسل، اتصال بند‌های مخصوص نسل‌های پیشین این سری به  اسمارت بند ۸ ممکن نیست.


 

از نظر مشخصات سخت افزاری و قابلیت‌ها، باید گفت اسمارت  بند ۸ تفاوت چندانی با نسل پیشین خود ندارد. این دستبند هوشمند به کاربران  اجازه ردگیری بیش از ۱۵۰ ورزش متفاوت را داده و قابلیت‌های مربوط به سلامت  مانند سنجش ضربان قلب، اکسیژن خون، میزان اضطراب، قابلیت ردگیری خواب، قدم  شمار، آنالیز VO2 Max و وضعیت کالری‌های سوزانده شده در آن به چشم می‌خورند.

شیائومی  همچنین در حرکتی جذاب، برخی واچ فیس‌ها را به این دستبند هوشمند اضافه  کرده که امکان انجام بازی‌هایی چون سودوکو و ۲۰۴۸ را فراهم می‌کنند. نسخه  مخصوص کشور چین این محصول، دارای یک دستیار هوشمند بوده و احتمالا نسخه‌ای  به همراه پشتیبانی از NFC نیز در این کشور عرضه خواهد شد؛ در نسخه‌های جهانی اما، معمولا چنین قابلیت‌هایی حذف می‌شوند. متاسفانه، شیائومی اسمارت بند ۸ فاقد GPS اختصاصی است و برای ردگیری موقعیت کاربر، از GPS گوشی استفاده می‌کند.


 

قیمت نسخه معمولی این دستبند هوشمند در کشور چین، معادل با ۲۳۹ یوآن (حدود ۳۴ دلار) بوده و نسخه NFC نیز با قیمت ۲۷۹ یوآن (حدود ۴۰ دلار) به فروش می‌رسد. شیائومی هنوز تاریخ  عرضه نسخه جهانی این محصول را اعلام نکرده است و بر خلاف برخی شایعات، خبری  از معرفی اسمارت بند ۸ پرو نیز نبود.